Print

Teams Representing Club

Written by Andrew Grant. Posted in Uncategorised

        UNDER 35 TEAM SUNDAY 3rd MARCH 2019

             @ EAST FIFE @ 2.00 p.m.

PLAYERS REPORT TO ABERDEEN STADIUM BY

10.00 A.M. BUS LEAVES @ 10.30 a.m.

 

LEAD    P. WRIGHT  K. CRAIGEN  C. WORK     M. ORD
SECOND  S. St JOHN A. REILLY   C. BURNETT M. SMITH 
THIRD  G. CULLING D. McKENDRICK   G. CRUICKSHANK

N. ANDERSON

(CAPTAIN)  

SKIP  A. THOMSON  J. MILLER  S. RUNCIE   K. WARD
RINK        
RESERVES        L. ANGUS                       Z. MORRISON                                        
         

 

 

 

 

 

 

                  LADIES TEAM                   

 

 

 

 Lead

 

 

 

 

 

 

 

Second

 

 

 

 

 

 

 

Third

 

 

 

 

 

 

 

 

SKIP 

 

 

 

 

 

 

 

 

RINK

 

 

       No:   

 

       No:

 

       No: 

RESERVES

 
   

 

 

          GENTS SENIORS LEAGUE         

 

SCOTTISH SENIORS K/O/ CUP

                                    ABERDEEN  V PERTH                                       WEDNESDAY 20th FEBRUARY    

@ STONEHAVEN

      

PLAYERS TO REPORT TO STONEHAVEN @ 10.30 a.m.          

 

 Lead

 

JIM STEWART 

 

J. DURWARD

 

ALEX INNES

 

ANDY HUGHSON 

 

Second

 

 

IAN. S. BRUCE

 

BRUCE. W. NCOL

 

MIKE J. REID

 

 

IAN H. ANDERSON

 

THIRD

 

BILL BLACKWOOD

 

IAN.W.M.

ANDERSON

 

GORDON E. BROWN 

 

SANDY INGRAM

 

SKIP

 

 

DUNCAN NICOLSON 

 

BILL

MCGREGOR 

 

JIM M. DOUGLAS 

 

ALAN PIRIE

 

RINK

 

 

     No:   

 

No:

 

     No:

 

     No:

 

RESERVE: A. BADENOCH R. C. BRUCE & F. MUNRO

OFFICIALS:   H. WEST & W MORREN 

 

TEAM MANAGER  G. E. BROWN    

                            

 

          ABERDEEN UNDER 35s TEAM

ABERDEEN VERSUS EAST LOTHIAN AND WEST LOTHIAN AT EAST FIFE I.B.C.

SUNDAY 3rd MARCH AT 2PM 

PLAYERS REPORT TO A.I.B.C. BY 10A.M

BUS LEAVES 10.30A.M

 

LEAD         P. WRIGHT      K. CRAIGEN        C. WORK              M. ORD         

SECOND    S. ST. JOHN     A. REILLY             C. BURNETT               M. SMITH

THIRD       G. CULLING     D. McKENDRICK   G. CRUICKSHANK      N. ANDERSON (C)

SKIP          A. THOMSON   J. MILLER             S. RUNCIE                 K. WARD

RESERVES    L. ANGUS & Z. MORRISON

POOL                A. GAULD, R. DAVIDSON, E. REID, K. SINCLAIR, M. CARDNO